National Tetchnical University of Ukraine Igor Sikorsky Kyiv Politechnic Institute International office Faculty of Physics and Mathematics

Національний технічний університет України Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського. Міжнародний офіс Фізико-математичного факультету

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта

Міжнародна мобільність студентів, стажування

e-mail Друк PDF

Дайджест нових стипендіальних програм

МОЖЛИВОСТІ 20-26.03.2021

МОЖЛИВОСТІ 13-19.03.2021

Відгуки студентів:
Університет Гронінгена, програма Erasmus+

За додатковою інформацією звертайтеся за посиланнями відділу академічної мобільності:

http://mobilnist.kpi.ua/

Інформація щодо участі у конкурсі за освітньою програмою "Ерасмус+" (ICM) - інформація про університети та умови відбору знаходиться на сайті відділу академічної мобільності http://mobilnist.kpi.ua/erasmus/

______________________________________

Національний технічний університет України

"Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"

вул. Металістів 5-а, корпус 31, офіси 13-1, 14-1

тел. 044 204-99-55

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

_______________________________________________

Інформація стосовно нових проектів кредитної мобільності (обмін) програми «ЕРАЗМУС +» за якими відкрито конкурс в НТУУ «КПІ»: перейти

______________________________________

В університеті м. Ман (Франція) по програмі подвійного диплому навчаються студенти 5 курсу групи ОФ-71 зі спеціальності 6.040203 - „Фізика” Гладій Ольга Олександрівна та Коваленко Олександр Юрійович , які  знайшли час і поділились з нами своїми враженнями і підготували фотоекскурс університетом.

Ми, студенти фізико-математичного факультету НТУУ «КПІ», цього року взяли участь у програмі подвійних дипломів між університетами України (КПІ) та Франції (Ле Ман).

Пройшло вже чотири місяці нашого перебування за кордоном, тому хотілося б поділитись з вами цим невеличким досвідом навчання там і розповісти про деякі його особливості.

Для всіх іноземних студентів навчання у Франції починається з мовних курсів - DUFOS. Це два місяці щоденного навчання і вдосконалення французької мови, яке включає в себе такі види діяльності: читання, аудіювання, спілкування на різні теми, граматика, спеціалізовані курси (фізика, математика, хімія, економіка і т.д.). Процес навчання поділений на два етапи: перший місяць - оволодіння і засвоєння базових знань з французької мови; другий місяць - реалізація індивідуального проекту, яка виглядає наступним чином: кожен студент готує презентацію на тему, яка безпосередньо пов’язана з його спеціальністю (наприклад, електростатика, дисперсія для фізиків, булева алгебра для інофрматиків), проводить необхідний експеримент, розробляє письмовий звіт про зроблену роботу та готує усну доповідь тривалістю в 20 хвилин. Дана робота, разом з іншими трьома екзаменами, дозволяє отримати диплом DUFOS, який відповідає мовному рівню В1/В2, і є необхідною умовою для запису в університет. Тобто, він є гарантією того, що мовний бар’єр не буде перешкодою для отримання подальших знань з вашої спеціальності.

Проте літні курси це не лише навчання в аудиторіях, але й численні прогулянки містом та поїздки по регіону Луари, для кращого ознайомлення з французькою культурою, архітектурою, мистецтвом. Були організовані екскурсії до таких замків Луари, як Шамбор  та Шеверні,  дводенна подорож в місто-порт Сан-Мало та Сан-Мішель, прогулянки французьким узбережжям.

5- 12-го вересня (в залежності від факультету), після закінчення таких літніх «розваг», починається справжнє навчання. Тут студенти зустрічаються з трьома видами аудиторних робіт : СМ (les Cours Magistraux) - лекції; TD (les Travaux Dirigés ) - робота,під керівництвом викладача; TP (les Travaux Pratiques) - самостійна практична робота. Більшість лекцій представлено у вигляді презентацій, що дозволяє висвітлити велику кількість інформації за невеликий проміжок часу. TD являється аналогією наших практичних робіт, при яких викладач органiзовує детальний розгляд студентами окремих теоретичних питань навчальної дисципліни.  Заняття проходять у вигляді індивідуального виконання студентом відповідно сформульованих завдань, на основі  попередніх методологічних настанов з боку викладача. TP еквівалентні нашим лабораторним роботам: студенти самостійно проводять експерименти та досліди, результати яких повинні бути представлені у формі письмового звіту з детальним описом ходу роботи, теоретичними викладками, кількісними розрахунками та (обов’язково) якісною оцінкою отриманих результатів.

Говорячи про контрольні заходи, варто відмітити, що тут не існує таких видів контролю як диференційований та семестровий залік. При завершенні кожної дисципліни студентами складаються екзамени, які мають найбільшу вагу в рейтинговій системі оцінювання в порівнянні з іншими поточними видами контролю. До того ж, відрахувати студента за неуспішність, а точніше перевести на повторний курс, можуть тільки після закінчення повного навчального року, оскільки остаточним вважається сумарний рейтинг за два семестри.

Щодо тривалості пар, можна зауважити наступне: якщо в українських ВНЗ, кожна пара триває дві академічні години (1.5 год.), то, натомість, у французьких ВНЗ тривалість пари варіює від 1 до 4 годин,при чому не обов’язково відводиться час для перерви між двома різними парами. Проте обов’язковою є обідня перерва тривалістю 1-2 год.

Протягом всього року закордонні студенти мають можливість відвідувати вечірні мовні курси за вибором (французька, англійська, німецька, іспанська та китайська). Курси є безкоштовні, а вибір не обмежується однією мовою.

Для всіх любителів спорту, та просто тих, хто хоче підтримувати хорошу фізичну форму,  університет пропонує різноманітні спортивні напрямки (близько 45), серед яких крім класичних – гімнастика, теніс, футбол, плавання, скалолазіння – можна обрати (за додаткову платню) дещо екзотичніші: дельтапланеризм, гольф, верхову їзду, байдарки та багато іншого.

Також у розпорядженні студентів – велика університетська бібліотека, яка забезпечує своїх читачів всією необхідною літературою, популярними науковими та технічними виданнями, а також будівля під назвою E.T.N.@ -  спеціально обладнанні комп’ютерні зали з доступом до Інтернету.

Але ж, звичайно, будь-який університет – це не тільки навчальні корпуси, лабораторії, бібліотека, - це люди, які в ньому працюють та навчаються, які створюють ту індивідуальну, неповториму атмосферу притаманну саме цьому закладу. Її важко охарактеризувати, її потрібно відчути, проживши хоч трішечки в ній. Тож всім охочим відчути атмосферу закордонних університетів, бажаємо наснаги та успіху!

Гладій О., Коваленко О.

Група ОФ-71м  ФМФ


Останнє оновлення на Субота, 27 березня 2021, 11:32