Вчені, відомі в міжнародному науково-освітньому просторі

На факультеті працюють всесвітньо відомі вчені: академіки НАН України В.Г.Бар'яхтар, В.М.Локтєв, А.М.Самойленко, член-кореспондент АПН Ю.І.Горобець, лауреат Державної премії проф.В.В.Булдигін.

Бар'яхтар Віктор Григорович

Професор. Академік НАН України, доктор фізико-математичних наук.

Читає курс "Загальна фізика" на Фізико-математичному факультеті.

Лауреат трьох державних премій України в галузі науки і техніки. Заслужений діяч науки і техніки України.

• голова експертної ради МОН України „Екологія”;
• голова спеціалізованої ради із захисту дисертації при Інституті магнетизму НАН та МОН України;
• член спеціалізованої ради із захисту дисертації при Інституті металофізики ім. Курдюмова НАН України;
• член Міжвідомчої наукової ради „Фізика твердого тіла”;
• член Міжвідомчої наукової ради „Фізика магнітних явищ”;
• член комісії з державних премій державного комітету України з науки і техніки.
_________________________________________________

ЛОКТЄВ Вадим Михайлович

Академік-секретар Відділення фізики і астрономії НАН України; завідувач відділу нелінійної фізики конденсованого стану Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України; завідувач кафедри загальної і теоретичної фізики НТУУ "КПІ".

У 1997 році В.М. Локтєва обрано членом-кореспондентом, а у 2003 році дійсним членом НАН України. У 2005 році нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ст., у 2006 році - Почесною Грамотою Президії Верховної ради України.

В.М. Локтєв є автором і співавтором понад 250 наукових праць, серед яких 4 монографії та більше 15 оглядів.

Як науковий організатор В.М. Локтєв є членом Міжнародної консультативної ради журналу "Фізика низьких температур", членом редколегій журналів "Доповіді НАН України" та "Вісник НАН України", головою секції "Теорія твердого тіла" Міжвідомчої наукової ради з проблеми "Фізика твердого тіла", заступником голови Наукової ради з фізики Міністерства освіти і науки України. У 1997-2004 роках В.М. Локтєв був головою Міжвідомчої наукової ради "Високотемпературна надпровідність", у 1997-2003 роках організатором і постійним головуючим на наукових сесіях ВФА НАН України, а у 2004 році обраний академіком-секретарем ВФА, членом Президії НАН України.

Детльнііше..
____________________________________.

Ванін Володимир Володимирович

Заслужений працівник народної освіти України, д.т.н., професор декан фізико-математичного факультету
___________________________________

Гермаш Людмила Павлівна

Професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри загальної фізики та фізики твердого тіла
__________________________________

Горобець Юрій Іванович

Завідувач кафедри загальної та експериментальної фізики НТУУ "КПІ" , професор. Член-кореспондент Академії педагогічних наук України. Доктор фізико-математичних наук.

Читає курс "Загальна фізика" на Фізико-математичному факультеті

Заслужений діяч науки і техніки України. Лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, 2007 р.

• голова науково-експертної секції МОН України „Загальна фізика”;
• заступник голови спеціалізованої ради із захисту дисертації при Інституті магнетизму НАН та МОН України;
• заступник голови Міжвідомчої наукової ради „Фізика магнітних явищ”;
• член міжвідомчої комісії з атестації наукових установ;
• член державної комісії України єдиного часу.

Джежеря Юрій Іванович

Професор. Доктор фізико-математичних наук.

• вчений секретар науково-експертної секції МОН України „Загальна фізика”;
• член спеціалізованої ради із захисту дисертації при Інституті магнетизму НАН та МОН України.

Булдигін Валерій Володимирович

Професор, доктор фізико-математичних наук

З 1986 р. кафедрою завідує професор, Заслужений діяч науки і техніки України (2009), Лауреат Державної премії України (2003)

Вірченко Ніна Опанасівна